top of page

Zmiana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

26 stycznia 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość związana ze zdaniem obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.


Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zdał nadinsp. Michał Ledzion, który po 33 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. W trakcie swojego przemówienia nadinsp. Michał Ledzion stwierdził: "Dzisiaj zdejmuję mundur, ale Policjantem będę do końca życia".


W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, który poinformował, że od 27 stycznia pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został inspektor Piotr Morajka, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta. Na uroczystość, przybyli przedstawiciele administracji rządowej jak również służb i instytucji, na co dzień współpracujących z małopolską Policją. NSZZ "Solidarność" Policji Województwa Małopolskiego reprezentowali:

sierż. sztab. Jacek Łukasik - Przewodniczący

mł. asp. Bartosz Malowicki - Zastępca Przewodniczącego

podkom. Jacek Czosnykowski - Zastępca Przewodniczącego

który w podziękowaniu za dotychczasową współpracę wręczyli nadinsp. Michałowi Ledzionowi jego portret na tle Krakowskiego Rynku.

Panu Generałowi, życzymy spokojnej emerytury, na której będzie mógł realizować swoje pasję.
bottom of page