top of page

Zmiana Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie

26 stycznia 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się uroczystość związana ze zdaniem obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.


Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zdał nadinsp. Michał Ledzion, który po 33 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. W trakcie swojego przemówienia nadinsp. Michał Ledzion stwierdził: "Dzisiaj zdejmuję mundur, ale Policjantem będę do końca życia".


W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, który poinformował, że od 27 stycznia pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie został inspektor Piotr Morajka, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta. Na uroczystość, przybyli przedstawiciele administracji rządowej jak również służb i instytucji, na co dzień współpracujących z małopolską Policją. NSZZ "Solidarność" Policji Województwa Małopolskiego reprezentowali:

sierż. sztab. Jacek Łukasik - Przewodniczący

mł. asp. Bartosz Malowicki - Zastępca Przewodniczącego

podkom. Jacek Czosnykowski - Zastępca Przewodniczącego

który w podziękowaniu za dotychczasową współpracę wręczyli nadinsp. Michałowi Ledzionowi jego portret na tle Krakowskiego Rynku.

Panu Generałowi, życzymy spokojnej emerytury, na której będzie mógł realizować swoje pasję.
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page