top of page

Zbiórka pieniężna dla UkrainyW związku z zapytaniami kierowanymi do naszych organizacji informujemy:

Prezydium Rady Tymczasowej Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" informuję, że w odpowiedzi na liczne zapytania i apele Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego została wyznaczona do utworzenia i prowadzenia specjalnego konta bankowego przeznaczonego na wpłaty pieniężne dla osób pragnących wesprzeć Ukraińskich Policjantów.

Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup artykułów niezbędnych dla Policjantów z Obwodu Lwowskiego.


W związku z powyższym za pośrednictwem Stowarzyszenia Orion oraz Fundacji "Bratnia Dusza" z Krynicy-Zdrój, która organizuje konwoje humanitarne w głąb Ukrainy w rejon Lwowa, zostało przekazane pismo z prośba do Gubernatora Obwodu Lwowskiego Maksyma Kozickiego aby Policja Lwowska nawiązała bezpośredni kontakt z naszymi przedstawicielami i przekazała listę artykułów, które są im najbardziej potrzebne. Jednocześnie liczymy na możliwość zorganizowania konwoju celem przekazania zakupionych artykułów na granicy lub w rejonie Lwowa bezpośrednio Policji Obwodu Lwowskiego.


Obecnie w oczekiwaniu na listę nawiązaliśmy współprace z hurtownią medyczną, która zapewniła nas, że po otrzymaniu od nas zapotrzebowania przygotuje posiadane w jej zasobach artykuły medyczne po kosztach.

Nasza akcja nastawiona jest na pomoc długofalową z uwagi, że nie wiemy ile potrwa wojna w Ukrainie. Dlatego wpłaty będą przyjmowane do odwołania.

Przypominamy, że dary rzeczowe można przekazywać do punktów zbiórek organizowanych przez władze samorządowe.

Pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy młodą organizacją skupiająca Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w 9 województwach, w przeciwieństwie do drugiego związku zawodowego istniejącego 30 lat nie posiadamy dodatkowych źródeł finansowania jak prowizje z ubezpieczeń, które moglibyśmy i chcielibyśmy przeznaczyć na zakup artykułów dla naszych kolegów z Policji Ukraińskiej. Nie powielamy niczyjej zbiórki, prowadzimy zbiórkę celową dla konkretnego podmiotu.

Dziękuję za każdą formę wsparcia.


Wpłat można dokonywać na konto:

OM NSZZ Solidarność F i PP Woj. Małopolskiego

42 1090 2590 0000 0001 4984 1543

Tytułem: Pomoc dla Ukrainy

Yorumlar


Yorumlara kapatıldı.
bottom of page