top of page

Widełki w dodatkach służbowych? No NIE

Jak wygląda sytuacja z podnoszeniem dodatków służbowych każdy wie,. Cytując jednego z byłych Ministrów Finansów "Pieniędzy nie ma i nie będzie". Druga sprawa, że często od przełożonych można usłyszeć "twój dodatek mieści się w widełkach".


Widełki dodatku służbowego? Ta historia jak Yeti, każdy słyszał nikt nie widział. W 2018 roku, gdy Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie był nadinsp. Krzysztof Pobuta, powstało zestawienie dodatków służbowych i wyznaczone zostały sławne "widełki" - zdjęcie nr 1.Mimo, ze nie był to oficjalny dokument no bo przecież 95% funkcjonariuszy mogłoby liczyć na podniesienie dodatku służbowego aby osiągnąć MINIMUM w widełkach - szczególnie tych służących w Komendach Powiatowych Policji.


Dlatego aby rozwiać wątpliwości oraz ukrócić, tłumaczenia przełożonych o powoływaniu się na widełki, a tym samym odmowie w napisaniu wniosku o podniesienie dodatku służbowego, zwróciliśmy się z zapytaniem do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie w tej sprawie zdjęcie 2 i otrzymaliśmy ciekawą odpowiedź zdjęcie 3.


W skrócie:

  1. Widełki dodatku służbowego na terenie jednostek garnizonu Małopolskiego nie istnieją.

  2. Każdy wniosek o podniesienie dodatku służbowego musi być pozytywnie zaopiniowany przez Głównego Księgowego. Niestety Komendant nie ma nic do powiedzenia mimo, że w budżecie Policji są na to zabezpieczone pieniądze.

  3. Powstaje kolejne pytanie: gdzie są przesuwane środki finansowe przewidziane na wydatki osobowe?

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page