top of page

SPOTKANIE Z MINISTREMW dniu 17 czerwca 2024 roku, Jacek Łukasik – Przewodniczący Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" spotkał się z Tomasz Siemoniak Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji.


W trakcie spotkania poruszono m.in. kwestie przyszłorocznej planowanej podwyżki w wysokości 4,1% dla sfery budżetowej, w tym służb stacjonujących na granicy.

Jacek Łukasik zaznaczył, że proponowana przyszłoroczna podwyżka w wysokości 4,1% wyniesie średnio około 305 zł brutto na funkcjonariusza i u pracownika policji około 210 zł brutto, podczas, gdy minimalne wynagrodzenie wzrośnie o 326 zł (to jest o 7,6%). Minister Tomasz Siemoniak poinformował, że podjął temat przyszłorocznych podwyżek z Ministrem Finansów i obecnie poszukiwane są dodatkowe środki na zwiększenie przyszłorocznej podwyżki dla służb mundurowych.


Poruszony został również proceder zastępowania pracowników Policji przez funkcjonariuszy jak również emerytów policyjnych na stanowiskach biurowych. Pracownicy rezygnują z pracy z uwagi na brak motywacji finansowej i rozwoju. Wielkim problemem jest zatrudnianie nowych wykwalifikowanych osób na stanowiska nisko opłacane.


Podczas spotkania omówiony został ostatni list otwarty, dotyczący noszenia przez funkcjonariuszy kamizelek taktycznych i kuloodpornych. W trakcie dyskusji uzgodniono, że w najbliższym czasie Panu Ministrowi zostanie przesłany projekt w celu zmiany rozporządzenia w tym zakresie.


Jacek Łukasik poruszył także problem z brakiem zgody na pełnienie służby w porze nocnej, niedziele i święta przez funkcjonariuszy opiekujących się dzieckiem do 8 roku życia, jeżeli z takiego uprawnienia nie korzysta drugi rodzic/opiekun. Także w tym zakresie Panu Ministrowi ma zostać przedstawione rozwiązanie problemu z korzystaniem z tego prawa przez funkcjonariuszy.


Opracowanie:

Zespół prasowy Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność"

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page