top of page

Pomoc dla UkrainyW związku agresją i wypowiedzeniem wojny bez odpowiedniej noty dyplomatycznej przez Rosję wobec wolnej i niepodległej Ukrainy, Organizacje Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego włączyła się w akcje pomocy obywatelom Ukrainy.

Wiemy jak wiele organizacji włączyło się w pomoc i organizowanie zbiórek. Aby nie dublować ich działalności i aby nie tworzyć "korków" przy dowożeniu darów utworzyliśmy jeden punkt zbiórki.


Punkt zbiórki w Krakowie

KOMISARIAT POLICJI I w KRAKOWIE ul. Pędzichów 5

Koordynator Bartosz Malowicki tel. 696 052 479


Przypominamy także że wszystkie osoby mogą zanosić dary bezpośrednio do punktów zbiórek zorganizowanych przez Władze Samorządowe. Wykaz punktów znajduje się na stronach Urzędów Samorządowych.


W tej chwili najpotrzebniejsze rzeczy to:

środki ochrony osobistej (hełmy, kamizelki kuloodporne, siatki maskujące), leki, antybiotyki, bandaże, generatory prądu, śpiwory, karimaty, łóżka polowe, latarki, baterie, środki do odkażania wody i apteczki.

W ramach zbiórki potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu.

Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.

W miarę możliwości prosimy o oddzielanie lekarstw od środków higienicznych i żywności. Ułatwi to segregowanie i przygotowanie odpowiednich paczek.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page