top of page

PATRZYMY WŁADZY NA RĘCĘ i MÓWIMY SPRAWDZAM


W Dzienniku Urzędowym opublikowano długo wyczekiwane rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego sposób naliczenia wysokości dodatku za stopień.

Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" od pojawienia się zapowiedzi tych zmian wypowiadała się pozytywnie na temat wzrostu uposażeń jaki przynoszą - każda inicjatywa prowadząca do dodatkowej złotówki w portfelu funkcjonariuszy będzie przez nas pozytywnie oceniana.


Nie mniej od zapowiedzi o zmianie w sposobie naliczania dodatku za stopień - 26 stycznia 2024 r. pojawiały się różne terminy wprowadzenia zmian w rozporządzeniu. Dlatego konsekwentne kierowanie nasze pytań dotyczących tych zmian było niezbędne w przyspieszeniu procesu ich legislacji.


Mówimy i będziemy mówić " SPRAWDZAMY" aby służyło się i pracowało w Policji lepiej za lepsze pieniądze.


Ile wyniesie podwyżka dodatku za stopień pisaliśmy o tym początkiem marca. Kwoty w tabeli obliczone są do groszy ale zapewne w systemach finansowych w KWP będzie to zaokrąglone do pełnych złotych.


Zgodnie z wyliczeniami pozostaje jeszcze 90 zł brutto średnio na etat do rozdysponowania - Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" będzie wnioskować o przeznaczenie tej kwoty w celu podniesienia dodatków służbowych.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page