top of page

31 sierpnia - Dzień Solidarności i Wolności


To już drugi rok kiedy funkcjonariusze i pracownicy Policji zrzeszeni w NSZZ "Solidarność" obchodzą święto Solidarności i Wolności w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku.


W tym roku delegacje Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego wzięli udział w uroczystościach w Nowym Sączu oraz w Krakowie.


NOWY SĄCZ

W Nowym Sączu 30 sierpnia br. Rocznicowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 18:00 mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny i „Solidarności” w Kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Mszę św. koncelebrował ksiądz Zbigniew Biernat Duszpasterz Ludzi Pracy. W wygłoszonej homilię ks. Biernat poświęcił Ojczyźnie, wyjaśniając jak Ojczyzna jest ważną wartością dla każdego Polaka.


Niestety z uwagi na obfite opady deszczu poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości zgromadzili się przed kościołem gdzie głos zabrał Przewodniczący zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność" Tomasz Zaborowski oraz kierownik oddziału nowosądeckiego Krzysztof Kotowicz - jednocześnie Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność".


Po ustaniu opadów delegacje udały się pod pomnik Solidarności gdzie zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze.


Delegacje naszej organizacji stanowili:

sierż. sztab. Jacek Łukasik - Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej / Przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność",

sierż. sztab. Bartłomiej Kolat - Pierwszy Zastępca Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej,

mł. asp. Oliwier Martyna - Zastępca Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej,

st. sierż. Mirosław Rolka - Przewodniczący Komisji Oddziałowej KMP w Nowym Sączu

fot. solidarnosc.krakow.pl


KRAKÓW

31 sierpnia 2023 roku w Krakowie odbyły się Wojewódzkie obchody w 43 rocznice Porozumień Sierpniowych. głównym punktem obchodów była uroczysta msza św. w Katedrze Wawelskiej koncelebrowana przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W uroczystościach udział wziął m. in. Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Po zakończonej mszy św. poczty sztandarowe, delegacje oraz pozostali uczestnicy udali się pod Krzyż Katyński znajdujący się u stóp Wawelu gdzie delegacje złożyły kwiaty.


Delegacje naszej organizacji stanowili

mł. asp. Bartosz Malowicki - Zastępca Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej / Sekretarz Rady Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność",

podkom. Jacek Czosnykowski - Zastępca Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej,

mł. asp. Michał Romanowski - Zastępca Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej,

mł. asp. Kamil Wójcik - Przewodniczący Komisji Oddziałowej KMP w Tarnowie

sierż. sztab. Arkadiusz Zdeb - Przewodniczący Komisji Oddziałowej KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

fot. solidarnosc.krakow.pl

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page