Briefing prasowy przed RDS
- 6 dni temu
- 1 minut(y) czytania
W dniu 15 czerwca 2026 r. przed siedzibą Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie przed posiedzeniem Rady Dialogu Społecznego zorganizowaliśmy briefing prasowy w sprawie Rządowej propozycji waloryzacji wynagrodzeń w 2027 r. dla sfery budżetowej w wysokości 3% .

Państwo jest silne gdy ludzie są silni, nie może być tak, że swoich pracowników Państwo nie będzie doceniać. To my codziennie dbamy aby Państwo funkcjonowało.
Zaproponowana waloryzacja na poziomie 3% jest policzkiem wymierzonym w setki tysięcy pracowników i funkcjonariuszy.
Po raz kolejny wszystkie centrale związkowe porozumiały się w sprawie wysokości waloryzacji na poziomie 15% dla sfery budżetowej. Pytanie najważniejsze jakie dziś zadajemy to czy Rząd usłyszy ten jednogłos.

Jeżeli rozmowy nie przyniosą efektu to jako jedyny obecnie związek zawodowy, który zrzesza policjantów i pracowników Policji który nie zrzekł się prawa do protestu w marcu 2025 r. rozpoczniemy działania protestacyjne.
Wspierali nasz członkowie Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz Barbara Popielarz - Wiceprzewodnicząca OPZZ, Michał Lewandowski - Przewodniczący Konfederacja Pracy, Sławomir Broniarz - Prezes ZNP.

Co było na dzisiejszym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego przeczytacie na stronie Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych:








Komentarze