top of page

📣 3️⃣ % to jałmużna ‼️

  • 13 cze
  • 1 minut(y) czytania

W najbliższy poniedziałek 15 czerwca 2026 r. w Centrum Dialogu Społecznego 🏢 odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego, podczas którego strona rządowa przedstawi oficjalnie zapowiedzianą przez Premiera Donald Tusk waloryzację dla sfery budżetowej w wysokości 3️⃣%.



Związek Zawodowy Policyjna Solidarność jako część Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Forum Związków Zawodowych i NSZZ Solidarność przygotowały wspólne stanowisko, w którym domagają się 1️⃣5️⃣% waloryzacji, która realnie da „podwyżkę” sferze budżetowej.


Zaproponowana 3% waloryzacja – nie jest podwyżką! Rząd zakłada poziom inflacji w 2027 roku na poziomie 3️⃣,1️⃣%‼️, zatem zakładana waloryzacja pensji sfery budżetowej jest poniżej poziomu inflacji. Zamiast podwyżki czy stagnacji dostajemy obniżkę naszych wynagrodzeń‼️



Dlatego 15 czerwca o godz. 11.30 stawimy się przed Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie, organizujemy pikietę, aby strona Rządowa zastanowiła się w trakcie posiedzenia Rady Dialogu Społecznego czy poważnie traktuje wszystkich funkcjonariuszy i pracowników budżetówki, czy robi sobie żarty przed zbliżającym się rokiem wyborczym⁉️



Cóż zatem życzyć tym którzy dziś decydują o naszej przyszłości? Życzymy wprost proporcjonalnego wyniku w najbliższych wyborach do naszej haniebnej waloryzacji❗



Niech społeczeństwo doceni Was tak jak Wy doceniacie Polską Policję‼️



 
 
 

Komentarze


Komentowanie tego posta nie jest już dostępne. Skontaktuj się z właścicielem strony, aby uzyskać więcej informacji.

Copyright © 2021 - 2026 by Organizacja Województwa Małopolskiego ZZ Policyjna Solidarność

bottom of page