top of page

Wsparcie dla funkcjonariuszy z Bielska-Białej


W dniu 21 listopada 2023 r. czyli dokładnie w 1111 dniu prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu przeciwko 16 funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku Białej, zorganizowana został konferencja prasowa wraz z pikietą przeciwko opieszałości prokuratury.


Od ponad 3 lat 17 funkcjonariuszy, którzy byli zatrzymywani na oczach swoich kolegów, zawieszani w czynnościach, gdzie odbierano im połowę wynagrodzenia przez popełnienie strasznego przestępstwa z art. 231 KK tj. przekroczenie uprawnień w związku m. in. z przekazywaniem lokalnym mediom informacji o zdarzeniach drogowych nie może doczekać się finału sprawy. Trzy krotna zmiana prokuratora prowadzącego postępowanie w ciągu 3 lat, brak skierowania aktu oskarżenia do Sądu, umorzenie postępowania wobec funkcjonariusza, który się zwolnił ze służby czy dziennikarza, który nagłośnił sprawę potwierdza tylko że cała sprawa miała mieć charakter trampoliny awansowej.


Dzisiejsza akcja zorganizowana został przez Podbeskidzie Policja Solidarność na czele z Michałem Niemczykiem – Przewodniczącym tej organizacji. Na miejscu obecny był również Jacek Łukasik Przewodniczący Rady Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" oraz Andrzej Kołodziejski Przewodniczący Rady Krajowej Sekcji NSZZ Solidarność Służby Więziennej którzy wyrazili solidarność z funkcjonariuszami i sprzeciw wobec sposobu postępowania Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. W pikiecie udział wzięli członkowie NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Regionu Podbeskidzie i Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.


Po zakończonej konferencji Michał Niemczyk wraz z Jackiem Łukasikiem złożyli pismo do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu z 7 pytaniami dotyczącymi prowadzonego śledztwa.Opracowanie:

Zespół prasowy Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność"Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page