top of page

Stanowisko ws. "Joanny z Krakowa"


Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec wykorzystywania Policji do gry politycznej!!!


Upolityczniony i bezpodstawny atak czołowych polityków w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych wymierzony w funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy podejmowali interwencję w dniu 27 kwietnia 2023 r. w związku ze zgłoszeniem o myślach samobójczych kobiety, która wcześniej przyjęła tabletkę wczesnoporonną, świadczy o braku znajomości przepisów prawa oraz procedur obowiązujących w Policji i całym systemie ratownictwa.


Patrol Policji skierowany do przeprowadzenia interwencji działał zgodnie i w granicach obowiązujących przepisów prawa. Po prawie 3 miesiącach od zaistnienia zdarzenia, w środku prekampanii wyborczej, próbuje się wykorzystać dramat kobiety do walki politycznej w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku wyborczego kosztem funkcjonariuszy Policji. Próbę dyskredytowania przez niektórych polityków działań Policji, jeszcze raz podkreślmy – działań zgodnych z prawem, w celu osiągnięcia korzyści politycznych uważamy za haniebną i krzywdzącą. Łatwo zostały rzucone oskarżenia znając tylko jedną wersję wydarzeń, niestety politycy nie poniosą z tego tytułu żadnych konsekwencji i nie będą potrafili powiedzieć „PRZEPRASZAM”, gdyż wielokrotnie udowodnili, że nie posiadają Honoru, ale posiadają wiele wymówek przed wypowiedzeniem słowa przepraszam.


W całej sytuacji zaskakująca jest postawa lekarza badającego panią Joannę w szpitalu. Ingeruje on w sposób prowadzenia interwencji przez policjantów, z ukrycia nagrywa rozmowę z policjantami. W naszej ocenie takie działania są karygodne i stawiają pod znakiem zapytania czystość jego intencji. Być może zasadnym byłoby zadać pytanie, czy taka osoba powinna dalej pracować w tym szpitalu i posiadać uprawnienia do leczenia ludzi.


W dniu dzisiejszym (20.07.2023 r.) zostało opublikowane nagranie ze zgłoszenia na numer 112, dotyczące powzięcia przez zgłaszającą panią doktor, podejrzenia zagrożenia życia i zdrowia kobiety, która zadzwoniła do niej z prośbą o pomoc, gdyż ma myśli samobójcze związane z zażyciem tabletki wczesnoporonnej. Nagranie to w sposób jednoznaczny obala tezę pani Joanny jakoby to Policja robiła sobie otoczkę w celu usprawiedliwienia podjęcia interwencji.


NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego w pełni popiera stanowisko, jakie w tej sprawie zabrał generał dr Jarosław Szymczyk i przyłączamy się do słów Pana Komendanta, że „głównym powodem działania Policji było zgłoszenie o możliwym samobójstwie”. Dlatego, tak jak Pan Komendant Główny Policji, nie zgadzamy się na publiczny lincz na funkcjonariuszach polskiej Policji


Materiały w tej sprawie dowodzą, że interwencja była zasadna i zgodna z prawem, a cała otoczka jest tylko zagrywką polityczną!!!


Polska Policja była, jest i będzie apolityczna. Działa i będzie działać w granicach prawa ustanowionego przez Sejm RP, Senat RP i Prezydenta RP.


Przewodniczący

Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”

Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego

Jacek Łukasik

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page