top of page

Premier zapowiada 12,3% waloryzacji


W dniu 24 sierpnia 2023 roku Premier Mateusz Morawiecki poinformował, po posiedzeniu Rządu: Chcemy, aby nasze służby mundurowe, funkcjonariusze, ale także cała budżetówka, łącznie ze wszystkimi nauczycielami, byli docenieni za swoją ciężką pracę. Dzięki działaniom rządu wszystkie osoby zatrudnione w budżetówce mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie. To będzie 12,3%.

Premier przekazał na konferencji, że Minister finansów dyskutuje jeszcze z ministrem obrony narodowej oraz ministrem spraw wewnętrznym i administracji, "od którego momentu będzie ta podwyżka w mundurówkach"


Stanowisko Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" jest jasne - waloryzacja powinna być od 1 stycznia 2024 roku.


Zadeklarowany poziom waloryzacja dla sfery budżetowej wyniesie 12,3% dokładnie tyle ile planowana waloryzacja rent i emerytur.


W tym roku NSZZ "Solidarność" negatywnie opiniowała założenia do budżetu zakładające wzrost płac w budżetówce na poziomie 6,6% w 2024 roku. Stanowisko przedstawione w Radzie Dialogu Społecznego było od początku niezmienne 20% wzrostu wynagrodzeń. W związku z brakiem porozumienia z pozostałymi stronami w RDS realne było wprowadzenie pierwotnie zakładanej waloryzacji na poziomie 6,6% dlatego też wczorajsze propozycje Premiera Mateusza Morawieckiego o przyszłorocznej waloryzacji na poziomie 12,3% oceniamy jako pozytywny krok w dobrym kierunku.


Poniżej przedstawiamy prognozowany wzrost płac na poszczególnych grupach zaszeregowania, który jasno pokazuje, że planowany wzrost płac jest znacznie poniżej wzrostu płacy minimalnej w przyszłym roku. Decyzja Rządu zaprezentowana przez Premiera Mateusza Morawieckiego o waloryzacji płac z początkowych 6,6% do poziomu 12,3% jest pozytywnym sygnałemCommentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page