top of page

Niska podwyżka od 1 marca?

W związku z informacjami o niskich kwotach podwyżki 250-400 zł, którą część funkcjonariuszy mogła wygenerować już na swoich "paskach", a nie spodziewanych kilkuset złotych które wyliczał "kalkulator" zamieszczony na stronie KGP, informujemy, że obecnie generowana podwyżka w "paskach" wypłat wynosi 7,8% i jest doliczona do podstawy czyli grupy zaszeregowania.

Widoczna podwyżka wynika z podpisania i wejścia w życie ustawy budżetowej na rok 2023 gdzie przewidziano waloryzacje wynagrodzeń dla sfery budżetowej w wysokości 7,8% przez zwiększenie kwoty bazowej.

To właśnie zwiększenie kwoty bazowej przełożyło się na wysokość podwyżek, które można przeczytać na pasku.Obecnie oczekujemy na rozporządzenie dotyczące wprowadzenia skumulowanej podwyżki z 12 na 10 miesięcy, która według MSWiA ma wynosić 9,36%. Niestety po raz kolejny pomimo wiadomych terminów oraz zapisów w ustawie ani KGP ani MWSiA nie potrafiło przygotować przepisów wykonawczych aby podwyżka w pełni obowiązywała od zapowiadanego terminu tj. 1 marca 2023 r.

Ponadto w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy o dodatku "antyemerytalnym" funkcjonariusze, którzy osiągnęli poziom 15 lat wysługi służby otrzymają dodatek od 1 marca br. lub w kwietniowym uposażeniu z wyrównaniem od 1 marca br.


Biorąc pod uwagę doświadczenie z poprzednich lat, przepisy wykonawcze zostaną przygotowane i opublikowane w marcu/kwietniu i wypłacone najpóźniej w maju z wyrównaniem od 1 marca br. W związku z tym wynagrodzenia funkcjonariuszy ustabilizują się dopiero około maja/czerwca i wtedy będzie znana dokładna wysokość otrzymanej podwyżki.


コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page