top of page

Na co idą pieniądze z wakatów

Czy w Policji jest tylko problem kadrowy, o którym często mówi się ?


Oczywiście, ale to tylko objaw choroby toczącej naszą formację od wielu lat


Jedną z przyczyn jest wieloletnie finansowe zaniedbanie i o tym trzeba głośno krzyczeć !! W przestrzeni publicznej zapomina się o problemach finansowych naszej formacji.


Niedoszacowany budżet Policji od kilkunastu lat na wydatki rzeczowe jest łatany przede wszystkim dzięki kreatywnej księgowości i ze środków zaoszczędzonych z wakatów!!


Środki finansowe, które powinny być przeznaczone na nagrody lub dodatki dla pracowników i funkcjonariuszy pracujący i służący za 2, 3 czasem 4 osoby przesuwane są na zapłatę rachunków za paliwo, media czy materiały biurowe.


Wnioski nagrodowe? Są dla wybranych bo często słyszymy od przełożonych - nie ma pieniędzy na nagrody, nie ma pieniędzy na podniesienie dodatku o 50 zł w obliczu patologicznie wysokich dodatków jakie otrzymuje wysoka kadra przed odejściem na emerytury….


Na kwartalniki dla kadry kierowniczej za to, że tabelki są na zielono też pieniądze znajdą się zawsze….


Z informacji jakie do nas docierają, aby ratować budżet i nie narażać się na odpowiedzialność, już niedługo będzie możliwość jawnego przesuwania środków z wakatów na wydatki rzeczowe.

Wtedy już nawet tych 300 zł nagrody dla garstki wybranych na dole może nie być do podziału. Jeżeli takie rozwiązania będą forsowane to Krajowa Sekcja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" podejmie stosowne działania aby je zablokować.


Środki z wakatów mają trafiać do funkcjonariuszy i pracowników, którzy dwoją się i troją żeby zapewnić ciągłość funkcjonowania jednostek, a nie do "kierowników zamieszania", którym bieda nie jest straszna.


Opracowanie:

Zespół prasowy Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność"Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page