top of page

I Zawody Strzeleckie za nami


W sobotnie przedpołudnie 3 czerwca 2023 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu odbyły się Pierwsze Zawody Strzeleckie o puchar NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego w którym wzięli udział funkcjonariusze Policji, emeryci Policyjni oraz ich rodziny.


Zawody otworzył Jacek Łukasik – Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego, który podziękował za przybycie na dzisiejsze zawody i życzył przede wszystkim dobrej zabawy z nutką sportowej rywalizacji.


Następnie odbyła się odprawa zawodów, którą poprowadził Sędzia Główny Zawodów Robert Tomasik – Prezes Zarządu Koła Strzeleckiego „VIS MAIOR” przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas której przedstawił regulamin i zasady przeprowadzenia zawodów.


W trakcie zawodów na dzieci czekały słodkie niespodzianki, możliwość oglądnięcia wozu bojowego Państwowej Straży Pożarnej z JRG 1 PSP w Nowym Sączu oraz nauka pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonej przez ratowniczki medyczne z Help-Med.


Zawody swoją obecnością zaszczycił insp. dr Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, który wziął udział w zmaganiach strzeleckich. Po zakończeniu konkurencji swoich sił w strzelaniu mogły spróbować członkowie rodzin, strażacy oraz ratowniczki medyczne. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z bronią palną.


Łącznie w zawodach udział wzięło 45 zawodników w 4 kategoriach. Na koniec zawodów każdy młody uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa w zawodach oraz nagrodę ufundowaną przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział z Krynicy Zdrój, a najlepsi otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Patryka Wichera – Posła na Sejm RP, Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność", Organizację Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego.


Niespodzianką dla wszystkich uczestników okazał się Puchar dla najlepszej strzeleckiej rodziny ufundowany przez Stanisława Słabego – Prezesa Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.


Klasyfikacja końcowa:

W kategorii Dzieci do 14 lat (broń pneumatyczna):

1) Igor BOBROWSKI

2) Jakub KLIMEK

3) Martyna SEKUŁA


W kategorii Młodzież od 14 do 18 lat (broń pneumatyczna):

1) Filip GABRYŚ

2) Aleksander OPOKA

3) Wiktoria BOBROWSKA


W kategorii Funkcjonariusze (broń kulowa):

1) Edward JANUR

2) Krzysztof BOBROWSKI

3) Magdalena CHOCHOROWSKA


W kategorii Organizatorzy (broń kulowa):

1) Paweł PORĘBA

2) Robert TOMASIK

3) Krzysztof DYMURA


DO ZOBACZENIA ZA ROK !!!


ORGANIZATORZY:

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Małopolskiego

Koło Strzeleckie „VIS MAIOR” przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu


PARTNERZY:

Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu

Patryk Wicher – Poseł na Sejm RP

Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ "Solidarność"

Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu

Help-Med Ratownictwo Medyczne Transport Medyczny w Chełmcu

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - Oddział Terenowy w Krynicy-Zdrój


Zdjęcia i filmy: Organizatorzy
Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page